Weichai Hakkında

weichai

1946'da kurulan Weichai, kapsamlı güç konusunda en büyük otomobil ve ekipman imalat gruplarından biridir. Dünyada 80.000'den fazla çalışana sahip olan grup, 2016 yılında 134,1 milyar yuan satış geliri elde etmiş, 2016 yılında Çin'in en iyi 500 işletmesi, Çin'in en iyi 500 imalat işletmesi ve Çin'in en büyük 100 makine sanayii işletmesinin 73'ünde 171'inci sırada yer almıştır.

Weichai Group, Çin'de otomotiv, inşaat makineleri, aktarma organları sistemi, lüks yat ve finans ve hizmet alanlarına sahip tek işletmedir. Shandong, Shaanxi, Hunan, Chongqing, Jiangsu, Fujian, Şangay, Pekin ve diğer şehirlerde tamamen bağlı veya bağlı ortaklıkları bulunan, Avrupa, Kuzey Amerika ve Güneydoğu Asya'da bulunan şube şirketleriyle disiplinlerarası, çok sektörlü bir uluslararası şirkettir. . Grup Holding iştiraki-Weichai Power Co., Ltd. (HK2338, SZ000338) A + H olarak listelenmiş bir şirkettir, tek işletme grubu güç sisteminin altın sanayi zincirine sahip (motor, şanzıman ve aks dahil), ağır araçlar, otomobil elektronik ve parçalar; Büyük, orta ve küçük tüm seri deniz gücü ve elektrik üretim ekipmanı ürün platformunu kapsayan bir başka holding iştiraki olan Weichai Heavy Machinery Co., Ltd. (SZ000880) ve Nisan 2007'de Shenzhen Menkul Kıymetler Borsası'na kote edildi. Bunlar arasında, Shenzhen Menkul Kıymetler Borsası'nda listelenen Xiang Torch'un birleşmesi ve benimsenmesi ile Weichai Power, H pazarından birleşme ve satın alma yoluyla mavi çipin A payına geri dönerek sermaye piyasasında "weichai modelini" yaratan ilk Çinli girişim oldu. 10 Ocak 2012 tarihinde, Weichai Group dünyanın en büyük lüks yat imalat şirketi İtalya Ferretti'yi yeniden yapılandırdı ve dünyanın en büyük yat üretim alanına girmeye başladı ve sınai zinciri daha da genişledi. uyum ve uluslararası gelişme. 3 Eylül 2012 tarihinde, grubun bir iştiraki olan Weichai Power, dünyanın önde gelen endüstriyel forklift üreticisi ve hidrolik teknolojisinin global lideri olan KION Group Germany ile stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. Dünyanın önde gelen seviyesine ,, Çin'in ileri teknoloji ürünü hidrolik ürünlerinin ithalatına uzun vadeli bağımlılık durumunda devrim yarattı. 2016 yılının Haziran ayında, Weichai'nin yurtdışındaki yan kuruluşlarından biri olan KION Group, küresel bir lojistik taşımacılık hizmeti sağlayıcısı olan Dematic'in kontrolünü ele geçirdi ve Weichai'yi akıllı iç lojistik çözümünde dünya lideri haline getirdi. Weichai'nin küresel işi, özellikle risk önleme yeteneğini güçlendiren Kuzey Amerika'da daha da genişlemiş ve çeşitlenmiştir.

İçten yanmalı motorun güvenilirliği, modern "ulusal kurumsal teknoloji merkezi" ve Çin'deki birinci sınıf seviye ürün deney merkezinin güvenilirliğini test etmek için tek kurumsal temelli ulusal kilit laboratuvarı ile, "doktora sonrası iş istasyonu" ile grup Ar-Ge'yi kurdu Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Çin'de Weifang, Şangay, Chongqing, Yangzhou, Xi'an'da bulunan ve kurumsal teknik seviyeyi daima dünya lideri seviyede tutar. Önde gelen küresel araştırma ve geliştirme platformuna dayanan işletme, 22 ulusal projeye, bilimsel destek planlarına, uluslararası işbirliği planlarına ve bilimsel araştırma projelerine imza attı ve bunlara dahil oldu, 2489 ürün ve teknoloji patenti lisans aldı, 65’ten fazla endüstriye ve ulusal standartlar 2013 yılında, "Ağır ve yüksek hızlı dizel motorun kilit teknolojisi ve sanayileşmesi" projesi, Ulusal Bilim ve Teknoloji İlerleme Ödülünün ikincilik ödülünü kazandı ve yabancı şirketlerin yüksek ve ağır hizmet sektöründeki teknoloji tekelini kırdı dizel motor alanı. 2016 yılında, Weichai tarafından bağımsız olarak geliştirilen iki üst düzey model olan WP9H ve WP10H başarıyla piyasaya sürüldü. Yüksek hızlı motor ömrü içinde en yüksek standardı belirleyen ve güvenilirlik ve dayanıklılık için müşterinin temel talebini tam olarak karşılayan 30.000 saat / 1.8m mil uzunluğa kadar koşabilirler. Weichai, yapı düzenleme ve endüstrinin teknolojik ilerlemesi için önemli bir itici güç haline geldi.

Weichai Group, aynı sektörde ISO9001 ve ISO / TS16949 kalite yönetim sistemi kimlik doğrulamasından geçme konusunda öncülük eder, tüm ülkede 5000 özel bakım servis merkezinden oluşan bir servis ağı kurarken, yaklaşık 243 yurtdışı servis istasyonuyla ürünler iyi satılmaktadır. Rusya'da, Suudi Arabistan, Vietnam, Endonezya, Brezilya, 110'dan fazla ülkede. "Weichai Power motor", "Fast Gear", "Hande Axle", "Shaanxi Heavy Duty Truck" gibi markalar, markaların yoğunlaşmasını sağlayan iç pazarda lider ve baskın bir rol oynamaktadır.

Weichai'nin hızlı gelişimi, üst düzey departmanlar ve liderler tarafından tam olarak onaylandı, "Ulusal Endüstri Ödülü", "Ulusal Gelişmiş Girişim Partisi", "Ulusal Kalite Ödülü", "Ulusal Yenilikçi İşletme", "Ulusal İşletme Teşebbüsü" Kültür "ve" Ulusal Uygar Birim ". Birkaç parti ve ulusal lider, Weichai’yi ardı ardına ziyaret etti ve denetledi.

13. Yeşil Yıllık Planın sonunda, “Yeşil Güç, Uluslararası Weichai” görevini üstlendik. çekirdek teknolojilere sahip endüstriyel ekipman imalat grubu, oryantasyon ve motor güç aktarma sistemi gibi motor ve taşıtları çekirdek olarak alıyor.